• Strona główna
  • Organizacja przedszkola
  • Zaj. dodatk.
  • Chór
  • Kadra
  • Kontakt
  • Przetargi
  • Projekty wieloletnie

Przedszkole Samorządowe Nr 82 "Stumilowy Las" w Białymstoku

Powrót
OBSZAR NR 3
Scenariusz aktywności ruchowej

Temat: „Mój pupil”

Cele ogólne:
·         rozwijanie aktywności : ruchowej,  muzycznej, językowej,
·         wprowadzenie nastroju radości, zabawy, dobrego humoru;
·         wyrabianie zdrowej rywalizacji

Metody pracy:
·         słowne: rozmowa
·         oglądowe: pokaz
·         metody ekspresyjnego ruchu
·         metody tańców integracyjnych
·          metody praktycznego działania

Formy pracy:
·          Indywidualna
·         Grupowa
·         Zbiorowa

Środki dydaktyczne:
·         odtwarzacz CD,
·         płyta CD z nagranymi ,,tańcami integracyjnymi”,
·         płyty CD z muzyką rozrywkową
·         odznaki, medale dla zwycięzców w konkursach;
·         włóczka oraz 4 sylwety myszek;
·         mleko, słomki, jednorazowe kubki;
·         puzzle wielkoformatowe w wizerunkiem kotów, psów ;
·          ilustracje bohaterów bajek ;
·         duża koperta
·         maskotki piesków

                                                                        Przebieg:

1.       Powitanie.
    Przedstawienie celu spotkania:
- obchodzimy „Dzień pupila” i przy tej okazji chcemy zachęcić do pomocy bezdomnym zwierzętom -  zbierając karmę  dla kotów i psów.

2.      „Wesoło witamy” – muzyczne powitanie –zabawa ruchowa ze śpiewem.

Wesoło witamy, wesoło witamy                                         
wszystkich Was, wszystkich Was.
Radośnie śpiewamy, radośnie śpiewamy
cały czas, cały czas
(parlando):
              Ciekawe, ciekawe,
             co robić będziemy?
            Co teraz, co teraz
            dla Was szykujemy.
                    Ref:  Raz, dwa, trzy!
                            zabawy, konkursy
                            dzisiaj dla Was mamy.
                            uśmiechy, nagrody
                            damy Wam.

3.      „Mały kotek sobie śpi” – zabawa integracyjna.
    Dzieci idą w kole, w środku śpi kotek. Przy słowach jakiś szmerek prowadząca wymyśla coś, co będzie go imitować. Od słów: wstaje… dzieci rytmicznie recytują i klaszczą. Kotek wybiera nowego kotka, a sam wraca do koła.

Mały kotek sobie śpi. Cii, cii, cii…                            (Parlando):
Coś smacznego mu się śni. Cii, cii, cii…       Wstaje, wstaje, wstaje,
Nagle słyszy – jakiś szmerek,                         Łapkę swą podaje
Kotek wstaje na spacerek                                          I wybiera kotka,
                                                                      Żeby wszedł do środka / x2

4.      „Sprytne kocury” - konkurs.
    Zabawa z włóczką - zwijanie przez wybrane dzieci kłębka włóczki, do której przymocowana jest sylweta myszy. Pozostałe dzieci dopingują przedstawicielom z grupy. Zwycięzca otrzymuje odznakę „Sprytnego Kocura”.

5.      „O kim mówię” - zagadki słowne.
     Nauczyciel wybiera 1 dziecko z grupy. Zadaniem dziecka jest udzielenie odpowiedzi  na otrzymaną zagadkę:
  • Ciągle pod wąsem mruczy i mruczy, jakby na pamięć czegoś się uczył.
  • Piesek je ma, kotek je ma. A ile? Tyle, co dwa dodać dwa.
  •  Co to za domek zrobiony przez Jurka. Siedzi w nim pies i pilnuje podwórka.
  • Gdy wychodzisz z domu, ona na ciebie czeka. Kiedy wrócisz znowu, cieszy się i  szczeka.
  •  Za poprawną odpowiedź dzieci otrzymują medal „Pieska mądrali”.

6.      „Koty i myszy”- zabawa taneczna (podkład CD).

7.       „Łakome kotki” - konkurs.
    Wybrane dzieci - piją ciepłe mleko słomką z kubeczków. Pozostałe dzieci głośno kibicują swoim faworytom. Kto pierwszy wygrywa - zwycięzca otrzymuje odznakę „kotka łakomczucha".

8.      „Piesek  hop” - zabawa integracyjna  (podkład CD).
Mały piesek robi: hop!
Głowa w lewo i w lewo krok.
Do przodu głośno kroki trzy.
Idę na koniec - prowadzisz ty


9.       „Piesek w plenerze” - tor przeszkód.
    Prowadzące przygotowują tor przeszkód. Nauczycielki  wybierają troje dzieci z grupy. Zadaniem dzieci jest jak najszybsze pokonanie toru przeszkód. Pozostałe dzieci kibicują swoim kolegom.

Tor przeszkód:
       - chód na czworakach,
       - slalom z omijaniem przeszkód,
      - przejście pod ławeczką- czołganie.
Zwycięzca otrzymuje odznakę „Pieska akrobaty”.

10.  „Ramaya” /samolot/ -zabawa taneczna (podkład CD).

11.  „Król lew”- układ taneczny (podkład CD).

12.  „Gość w przedszkolu” - układanie obrazka z części .
    Nauczyciel wybiera 1 dziecko z grupy. Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazka z rozłożonych elementów (puzzle wielkoformatowe).
                              3 – laki obrazek z 4 elementów
                              4- laki – obrazek z 5 elementów
            Osoba która wygra otrzymuje odznakę „Pieska konstruktora”.

13.   „Z jakiej bajki uciekłem ?” – zagadki obrazkowe.
    Prowadzące stopniowo pokazują duże ilustracje kotów (bohaterów rożnych bajek i filmów animowanych) z magicznej koperty. Podczas odkrywania fragmentów obrazka zadaniem dzieci jest odgadnięcie, jak ma na imię prezentowany kot i z jakiej bajki pochodzi. / Hello Kitty, Pluto, Król lew,  Reksio, Tom, Clifford, Garfield, Marta/.

14.  „Musztra zwierzątek” – zabawa integracyjna.

15.  Podziękowanie wszystkim za aktywny udział i zaproszenie w nagrodę  na „pizzę”/układ taneczny/ (podkład CD).
Więcej:
http://www.przedszkole82.bialystok.pl/032014-moacutej-pupil-projekt.html

Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.

  • Strona główna
  • Organizacja przedszkola
  • Zaj. dodatk.
  • Chór
  • Kadra
  • Kontakt
  • Przetargi
  • Projekty wieloletnie